Bezárás
BezárásVálassz várost
BezárásVálassz várost

Hírös Hét Fesztivál 2014

6000 Kecskemét, Fő tér -

Hírös Hét Fesztivál képek

  • Plakát - Hírös Hét Fesztivál

Hírös Hét Fesztivál információk

Jubileumi Hírös Hét Fesztivál Kecskeméten

80 éves a Hírös Hét Fesztivál. Szokták mondani, hogy ez még gombócból is sok, hát még, ha egy város védjegyévé vált kulturális, művészeti fesztiválról van szó.

A kecskeméti fesztivál minden évben felpezsdíti a város életét, és kínál szórakoztató programokat egy héten át minden korosztály számára. Így lesz ez 2014. június 23.és 29. között is, koncertek, kiállítások, gasztronómiai, sport- és gyermekprogramok vonzzák Kecskemétre a látogatókat.
Fellépők

Group and Swing
Magna Cum Laude
Budapest Bár
100 Folk Celsius
Jubileumi Hírös Hét Fesztál

Programok

június 23. (hétfő)

10.00 – 17.00 „Exportlehetőségeink a FÁK-országokban – gazdaságfejlesztő konferencia és kiállítás (Városháza és az Univer Produc Zrt. telephelye)

A gazdaságfejlesztési és beruházást ösztönző konferencia résztvevői a keleti nyitás programjában érintett külképviseletek vezetői és kereskedelmi tanácsosai, az agrárszektor tagjai a kistermelőtől a nagyvállalatokig és a legfontosabb szakmai szervezetek.

16.00-17.00 Kistérségi települések termelői, kulturális bemutatkozása (Kossuth tér)

Jakabszállás, Kerekegyháza

18.00 Ünnepi közgyűlés (Városháza Díszterem)

20.00 Jubileumi Hírös Hét Fesztivál és a XVII. Térségi-Kertészeti és Élelmiszeripari Kiállítás megnyitó ünnepsége (Nagyszínpad)

A fesztivált megnyitja: Dr. Zombor Gábor egészségügyi államtitkár, Kecskemét város polgármestere.

A műsorban közreműködik: Kecskemét City Balett

Vivaldi - Max Richter: Négy évszak

21.00 Emlékszel még? – Gálaműsor a Kecskeméti Katona József Színház művészeivel (Nagyszínpad)

A Hírös Hét Fesztivál nyitó gáláján a Kecskeméti Katona József Színház jeles művészei műsoros ajándék kosárral lepik meg a tisztelt közönséget.

Elhangzanak Kálmán Imre, Zerkovitz, Huszka Jenő, Lehár csodás operett dallamai, de Kodály és Erkel zenéi is felcsendülnek.

Fellépők Csombor Teréz, Károly Kati, Dobó Enikő, Egyházi Géza, Kiss Zoltán és a műsorvezető, aki még dalra is fakad: Kőszegi Ákos…

június 24. (kedd)

16.00-17.30 Kistérségi települések termelői, kulturális bemutatkozása (Kossuth tér)

Orgovány, Lakitelek

18.00 Univer Tánczos Péter dalos-táncos találkozó (Nagyszínpad)

20.00 Kecskeméti Nótások Baráti Köre (Nagyszínpad)

Fellépnek: Kovács János, Mészáros Tóth Piroska, Budai Beatrix, Osvát Magda

vendég: Gonda József, kísér: Ökrös Tibor és Népi Zenekara

21.00 Madarász Katalin, Bokor János nótaénekesek műsora, kísér: Ökrös Tibor és Népi Zenekara

június 25. (szerda)

9.00-13.00 XV. Mezőgazdasági- és Vidékfejlesztési Fórum (Városháza, Díszterem)

A fórum témája a 2014-2020-as Európai Uniós tervezési időszak gazdákat érintő kérdései.

16.00 Virág- és rózsakiállítás ünnepélyes megnyitó (Városháza Díszudvar)

Köszöntőt mond és a „Virágos Kecskemétért” díjakat átadja: Dr. Zombor Gábor egészségügyi államtitkár, Kecskemét város polgármestere

Díszvendég: Schmittné Makray Katalin

A megnyitón közreműködik Palotás József, az M. Bodon Pál Zeneiskola művésztanára.

A megnyitó napját Radics Sándor Európa díjas cimbalom művész Rózsaromantika I. előadása zárja.

A kiállítást szervezi: Hírös Kertészek Egyesülete, Magyar Rózsabarátok Társasága, Magyar Máltai Szeretetszolgálat Kecskeméti Szervezete , Rózsahölgyek Társasága

16.00-17.45 Kistérségi települések termelői, kulturális bemutatkozása (Kossuth tér)

Lajosmizse, Felsőlajos

17.45-18.45 Hírös Riport (Kossuth tér)

Térségi gazdálkodók, kézművesek bemutatása főtéri interjúk keretében.

Rimóczi László grillázsmester, Gulyás Géza grafikus, Rendek Ökogazdaság bio élelmiszerek feldolgozása, Lakó Pál biogazda

17.45 – 18.45 Hírös Riport (Kossuth tér)

Rimóczi László grillázsmester, Gulyás Géza grafikus, Rendek Ökogazdaság bio élelmiszerek feldolgozása

18.00 – 19.00 A hangszerek csodálatos világa - a Leskowsky Hangszergyűjtemény interaktív előadása (Kisszínpad)

A kecskeméti Leskowsky Hangszergyűjtemény az ország egyetlen hangszermúzeuma. A Gyűjtemény munkatársai a legérdekesebb darabokat mutatják be és szólaltatják meg szórakoztató formában a közönség bevonásával a Hírös Hét Fesztiválon.

19.00 – 21.00 Akusztikus szólamok a jazz jegyében (Főtér)

Utcazenészek a Hírös Hét Fesztivál „utcáin”

20.30 II. Kecskeméti Tehetségkutató Verseny győztesének, Balog Brigittának bemutatkozása (Nagyszínpad)

21.00 Group'N' Swing koncert (Nagyszínpad)

Magyarország kedvenc swing és boogie-woogie show zenekara a Group'N' Swing együttes. A zenekar saját számokat játszik, minden szám kifejezetten táncparkettre szánt zene. A boogies ihletésű swinges, big-band hangulatú zenéjük joggal vívta ki a szakma és a hallgatók elismerését. Ennek bizonyítéka az elmúlt évben elnyert Fonogram-díj.

június 26. (csütörtök)

Virág- és rózsakiállítás szakmai nap (Városháza, Díszudvar)

Virágok ültetésével, ápolásával kapcsolatos kertészeti tanácsok

Rózsaromantika II.: Radics Sándor Európa díjas cimbalom művész előadása

9.00-12.00 Hungarikum-Turisztikai Fórum (Bozsó Gyűjtemény)

A fórum fő témája a nemzeti értékek kollektív megismertetése, valamint a hungarikum alapú turizmus fejlesztés.

15.30-17.00 Kistérségi települések termelői, kulturális bemutatkozása (Kossuth tér)

Nyárlőrinc, Tiszakécske

18.30 Hírös Vacsora jótékonysági vacsoraest (Emléktár-tér)

A Bács-Kiskun Megyei Kereskedelmi és Iparkamara és a Tanyacsárda Kft. idén is szeretettel vár minden kedves vendéget a Hírös Hét Fesztiválon jótékonysági céllal megrendezésre kerülő Hírös Vacsorára.

A menüt a Tanyacsárda Kft. szakácsai készítik:

„Hírös grilltányér, fröccs ” vagy „Bográcsos keménylebbencs kolbásszal és csülökkel, fröccs”

A vacsorajegyek 1.600 Ft/fő áron a rendezvény idején a helyszínen és elővételben is megvásárolhatók a kamara székházában és a Tanyacsárda Kft.-nél
A bevételből a szervezők a szakképzésben résztvevő, hátrányos helyzetű tanulókat támogatják.

19.00 Kecskeméti Fiatal Tehetségek Estje (Nagyszínpad)
Kecskemét Kultúrájáért Alapítvány közreműködésével
Fellépnek
Foglalt! zenekar
Vien Dans
EklekTrió
Stefanut-Győrfi Dániel

21.00 Magna Cum Laude koncert (Nagyszínpad)

„Kilencszázkilencvenkilenc, mezőtúri nyár, itt kezdődött el minden …” – emlékezik meg az indulásról a 999 című dal.
10+5 év, rengeteg küzdelem, tagcserék, nagylemezek, klipek és koncertek százai nyomán jutott el a Mező Misi, Szabó Tibi, Kara Misa alkotta, máig eredeti formáció gyulai próbaterméből a nagyszínpadokig. Minden állomás, Átkozott nők, Színezd újra, Túl későn, Visszhang, Főnök=6m, Pálinka dal, Vidéki sanzon, vagy a Köszönet, hogy csak néhányat említsünk a zenekar megannyi sikerdala közül.

június 27. (péntek)

14 óra Rózsahölgyek IV. Nemzetközi találkozója, felvonulása és jótékonysági rendezvénye (Városháza, Díszudvar)

16 óra Régi házak nagy ételei - Hagyománnyal rendelkező neves magyar családok nevét viselő ételek kóstolóval egybekötött bemutatója (Városháza, Díszudvar)

16.00 – 17 .45 Kistérségi települések bemutatkozása (Kossuth tér)

Ladánybene, Helvécia

17.45 – 18.45 Hírös Riport (Kossuth tér)

Térségi gazdálkodók, kézművesek bemutatása főtéri interjúk keretében.

Pilze Nagy Kft. laskagomba termesztés és feldolgozás, Nagy Ervinné homoktövis termelő és feldolgozó, Dimenzió Borászat Kft., Kujáni László gyümölcstermesztő és feldolgozó

18 óra Lakó Sándor Kamarazenekar előadása (Városháza, Díszudvar)

21.00 Punnany Massif koncert (Nagyszínpad)

A pécsi származású, idén 11 éves formáció a nyár egyetlen Bács-Kiskun megyei koncertjét adja a Hírös Hét Fesztivál keretein belül. A saját elnevezése szerint lakossági funkot játszó zenekar a "FEL" c. kislemez-trilógiájának második szemelvényéből is tart némi ízelítőt, valamint elhangzanak azok a klasszikusok is, amiket legutóbb a Budapest Parkban tartott telt házas koncertjük során velük énekelt a tomboló közönség.

június 28. (szombat)

10 óra Csipkerózsikák és Hercegek találkozója – gyermekprogramok (Városháza, Díszudvar)

Az év Csipkerózsikájának megválasztása

Rózsaromantika III.: Radics Sándor Európa díjas cimbalom művész előadása

12.00 – 18.00 IV. Félegyházi – Fornetti Streetball Kupa (Szent István szobor )

3 pályán mérhetik össze tudásukat a város kosarasai.. Külön korcsoportokat indítunk fiúknak, lányoknak, illetve mix csapatban is nevezhetnek a dobálni vágyók. Félidőben 3 pontos és büntető dobóversenyt rendezünk, így nem árt, ha van valaki a csapatban, aki 10-ből 10-szer betalál.

14.00 Hagyományos kajszibarack lekvár főzése üstben (Kossuth tér)

15.30-17.00 Kistérségi települések termelői, kulturális bemutatkozása (Kossuth tér)

Szentkirály, Kecskemét

16.00 – 19.00 Kecskeméti Ifjúsági Otthon Jubileumi játszóháza (Főtér)

17.00 Kuláküldözés áldozatainak emléknapja. Megemlékezés az "üldözöttek" emlékművénél.

17.30 – 19.30 Hírös Riport (Kossuth tér)

Térségi gazdálkodók, kézművesek bemutatása főtéri interjúk keretében

Kovács Miklós kékfestő mester, Kökény Sándor hentes, Gyenes Kertészet virágkertészet, Gulyás Zoltán méhész, Lovász Ibolya csuhébaba készítő, Takács István fazekas, ifj. Polyák Imre késes mester,

21.00 Budapest Bár koncert (Nagyszínpad)

Közreműködik a Budapest Bár zenekar Farkas Róbert vezetésével, valamint Behumi Dóri, Németh Juci, Frenk, Keleti András ás Kollár-Klemencz László

Kitűnő zenészek, fantasztikus egyéniségű énekes előadók, nagyszerű dalok – ez a Budapest Bár sikerének receptje. Az együttes megalakulása óta több generációs kedvenccé vált – számos régi dalt leporoltak, elfeledetteket élesztettek újra, vagy nagyon közismerteket öltöztettek új köntösbe. Számos kor, kultúra és generáció találkozik a produkcióban – talán ezért is szeretik fiatalok és idősebbek egyaránt.

22.30 Tűzijáték (Főtér)

június 29. (vasárnap)

KÁDÁRkodni jó!

10.00 – 18.00 Hét állomásos próbatétel ÖKO játékokkal az egész családnak. (Békás szökőkút)

Óriás képkészítés közösen, műanyag kupakok felhasználásával (80 éves évforduló alkalmából).

Játékkészítés újrahasznosított anyagokból értékes nyereményekért.

A hulladék érték, becsüljük meg!

10.00 – 12.00 Ciróka Bábszínház Hírös Játéka (Romkert)

12 óra Rózsa és Virágkiállítás tombolasorsolása (Városháza, Díszudvar)

14.00-15.00 XVII. Térségi Kertészeti és Élelmiszeripari Kiállítás és lekvárfőző verseny eredményhirdetése

14.00 – 16.00 Süti sütő verseny (Főtér)

Kistérségi települések termelői, kulturális bemutatkozása (Kossuht tér)

Kunbaracs, Fülöpháza

16.00 Gyermekek felvonulása a Vasútkertből népviseletben az 1930-as évek divatját bemutatva

15.30 gyülekezés a Vasútkertben

16.30 Babakocsis felvonulás lovas kocsis felvezetéssel

16.15 gyülekezés a Katona József parkban

„Kecskemét a gyümölcs és a gyermekek városa” mottóval az 1934. évi Hírös napok egyik kiemelkedő eseménye volt a kisgyermekek felvonulása és megáldása. A szép hagyomány idén 5. alkalommal elevenítjük fel 1930-as évekbeli ruhákban, virágdíszekkel.

A 80 éves évforduló alkalmából a gyermekfelvonulást számos óvoda és kisgyermek részvételével idézzük fel, az első felvonulás eseményeit és kavalkádját a taligákon, lovas kocsin, talicskákon virágkoszorúk, virág-kapuk díszítésével jelenítjük meg. A gyermekek felvonulásán a szülök és óvónők is korabeli ruhákban jelennek meg.

16.40 Menetek találkozása a Cifra Palotánál és a Kiskörúton haladva közös bevonulás a főtérre.

17.15 Babakocsis felvonulás eredményhirdetése (Nagyszínház)

17.30 Dr. Zombor Gábor egészségügyi államtitkár, Kecskemét város polgármesterének köszöntője és a gyermekek megálása (Nagyszínpad)

17.45 „Mózeskosár körbejár” (Nagyszínpad) - kecskeméti újszülöttek köszöntése

18.00 Hírös Néptánc Tanoda műsora (Nagyszínpad)

18.00 Körjátékok, népi játékok, kézműves foglalkozások (Főtér)

19.00 100 FOLK CELSIUS (Nagyszínpad)

A gyermekek egyik legkedvesebb zenekara 1974-ben alakult, elsősorban akusztikus hangszereket használtak, de a népszerűség és a közönség számának együttes növekedésével az elektromos hangszerek is helyet kaptak zenéjükben.

21.00 Berukkoltunk „El kell menni, nincs mit tenni …” (Nagyszínpad)

Tűzön – Vízen Át Egyesület és a SZIÉTA Művészeti Egyesület világháborús emlékműsorának kivonata

Rendező: Dénes András Zoltán

A történet az 1917-18-as évek fordulóján, az olasz fronton harcoló katonák mindennapjaiba enged betekintést. A lövészárokban elhangzó beszélgetésekből megismerhetjük félelmeiket, álmaikat, hátrahagyott otthoni emlékeiket, mely lehetővé teszi számunkra, hogy kisebb utazást tegyünk a Kárpát- medencén belül, megismerve, körüljárva annak kulturális örökségeit a muzsika, a tánc és költészet segítségével.


Kiegészítő programok:

Bahget Iskander fotóművész Anyaság című fotókiállítása (Kecskeméti Kulturális Központ)
Látogatható naponta 10.00 – 18.00 között

Hulladékból termék kiállítás az Európai Fenntartható Energia Hét alkalmából (Kecskeméti Kulturális Központ)
Látogatható naponta: 10.00 – 18.00 között

Társrendezők: Hírös Hulladékgazdálkodási Kft., Városgazdasági Nonprofit Kft., Kecskeméti Ifjúsági Otthon Zöld Ernyő programja, Kecskeméti Szatyor Egyesület, ÖKO-Pack Nonprofikt Kft.

június 23-án, 24-én, és 25-én 9-15 óráig Szelektív hulladék, komposzt hulladék valamint a vegyes hulladék


Kísérő programjaink a fesztivál alatt:

Hírös Hét Anno plakátkiállítás – válogatás az elmúlt 80 év plakátjaiból (Városháza előtti sétány)

XVII. Térségi Kertészeti és Élelmiszeripari Kiállítás

A kiállításon a térség 14 településéről több mint 80 kiállító terményeit ismerheti meg, több mint 70 kézműves munkájába tehetnek betekintést, 13 kulturális csoport produkcióját láthatják számos különböző terméket vásárolhatnak meg a nagyszabású térségi seregszemlén. A kiállítás ideje alatt minden nap más-más település mutatkozik be, ahol a polgármesteri köszöntők után a látogatók gazdag kóstoló keretében megízlelhetik a települések különleges és egyedi finomságait, megtekinthetik kulturális programjait.

XII. Hagyományos Kárpát-medencei Kézműves Kiállítás és Vásár („0” km kő)

Bemutatkoznak a méltán híres magyar mesterség, a régi hagyományok felidéző műhelyek és egyesületek. Az eseményen megjelennek a kézművesség értékei és hagyományai, a rég elfeledett tárgyi kultúra és a kézműves termékek szerepe.

Háztájit az asztalra! – térségi termelők Helyi Termék Vására (Kossuth tér)

Kecskeméti Hírös Mustra - települési értéktárakban szereplő tradicionális értékek bemutatása (Kossuth tér)

forrás: Kecskeméti Fesztiváliroda


Fizetett hirdetés

Vélemények, hozzászólások

A hozzászóláshoz be kell jelentkezned, ha nem vagy még regisztrált felhasználónk kattints ide

Programok

Eseménynaptár

Fizetett hirdetés


Fizetett hirdetés

Máj 11

Rejtélyek Szobája
Fantasztikus szórakozás, mozijegy áron! Több, mint egy órátok van arra, hogy különböz...
Budapest

Máj 11

Számtalan szabadidős lehetőség, családi-és gyermekprogramok, finom ételek, zamatos boro...
Festői környezetben várunk mindenkit - számtalan szabadidős lehetőséggel! Nálunk jól
Balaton

Fizetett hirdetés

Térkép





Szállás a közelben

1 Granada Konferencia Wellness és Sport Hotel Kecskemét

Szállodánk Kecskemét nyugati részén, Kadafalva területén, a városközponttól 7 km-re t...

2 Ferienwohnung Vendégház Kecskemét

Vendégházunk az M5 autópálya Ny-i lehajtójától 5, Kecskemét központjától 10 percre t...

3 Bajor Étterem és Vendégház Kecskemét

A Bajor Étterem és Vendégház Kecskemét szélén könnyen megközelíthető ( tömegközlek...

Étel & Ital a közelben

1 Sasfészek Étterem
Sasfészek Étterem Kecskemét

Sasfészek Étterem Kecskemét

Látnivalók a közelben

1 Kecskeméti Főiskola
Kecskeméti Főiskola

A 2000. január 1-jén a Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolának, a Kertészeti

2 Műszaki Történelmi Személyiségek szoborparkja
Logó

A Kecskeméti Főiskola Gépipari és Automatizálási Műszaki Főiskolai Karának épülete m...

3 A Gyógyítás szobra
Logó

Kecskeméten a Megyei Kórház előtt áll Ispánki József gyógyítást szimbolizáló szobra...

Shopping a közelben

2 La Scarpa Cipőbolt KELEMENCI-PŐ Bt.

Üzletünk 1997-ben nyílt, csak jó minőségű, elegáns, finom kidolgozású termékeket ár...

Megosztom



Program, esemény kereső Kecskemét

Partnereink




Facebook